Mida tähendab tulede taastamine?

Tulede taastamine on väga lai mõiste. Rahvakeeli tähendab see auto esitulede klaasi pealt vana kolletunud laki mahalihvimist, plastiku poleerimist ning heal juhul ka vahatamist. See on kõige soodsam ajutine lahendus auto välisilme parandamiseks, kuid tihti ei anna valgust juurde ning ei tee pimedas sõitmist turvalisemaks.

Meie oleme seisukohal, et auto esitulesid tuleb taastada selliselt, et taastamisest ka kasu oleks. Väljaspoolt on tihti näha ainult tulede kosmeetilisi defekte ehk kollaseks läinud tuleklaasi. Nõrga valguse põhjuseks võib olla ka mikropraod tuleklaasis, mida ei ole võimalik välja lihvida ning veel levinumaks probleemiks on tulede sees reflektorpindade kahjustused, mistõttu valgust ei peegeldata enam ettepoole. Sellest tulenevalt ongi meie lähenemiseks hoopis vigaste detailide asendamine kvaliteetsete osadega – uued tuleklaasid tulede ette ning uued projektorid tulede sisse. Ainult niimoodi on võimalik garanteerida, et lõpptulemus on sama hea või tihti veel parem, kui see oli tehaselahendusel.

Kas tulede projektorid võivad ka tuhmuda?

Autodel on kasutusel peamiselt kahte tüüpi esitulesid: reflektortuled ning projektor- ehk luuptuled. Reflektortulede puhul on tule sisse vaadates näha lampi ehk valgusallikat ning seda ümbritsevat reflektorit, mis valgust ettepoole suunab. Projektortüüpi tulesid eestpoolt vaadates on tavaliselt näha ainult luupi, millest tuleneb ka luuptulede nimetust. Samas on selle taga peidus veel reflektor koos lambiga.

Sõltumata sellest, kas valgusallikaks projektortule sees on halogeenlamp, LED lamp või ksenoonlamp – aja jooksul teeb kuumus oma töö ning lambi juures olev reflektorpind saab kahjustada. Sellisel juhul muutub esitulede valgusvihk nõrgemaks ning ei ole suunatud enam korrektselt ettepoole. Siis ei ole muud lahendust, kui tulede sees olev projektor välja vahetada. Sama probleem kimbutab ka reflektortulesid, kuid siis on ainsaks lahenduseks kogu tule väljavahetamine.

Kust ma tean, et see toode just minu autole sobib?

Retrofit Parts veebipoes on toodete juures välja toodud sakis “Sobivus sõidukile” autod, millele see toode sobib. Me tegeleme igapäevaselt sellega, et antud nimekirja toodetel täiendada. Kui Te ei leia enda sõidukit nimekirjast, siis kirjutage meile info@retrofitparts.ee ning vastame esimesel võimalusel.

Kas saab tellida ka tooteid, mis teie veebipoes on praegu otsas?

Täpselt sama moodi nagu laokauba puhul – vormistate tellimuse ja tasute arve. Juhul, kui soovitud ese on laost tellimuse hetkel otsas, siis seda ka tellimuse vormistamisel kuvatakse. Tellimus võetakse vastu ja täidetakse olenemata laoseisust, tuleb vaid arvestada pikema tarneajaga.

Kas saab tellida ka tooteid, mida teie veebipoes ei ole?

Retrofit Parts on Morimoto, Bimmerjakes ja Strands brändide ametlik esindaja Eestis. Nende tootekataloogis olevaid tooteid saab alati tellida, kui need on tootja laos saadaval. Konkreetse toote ostusoovi korral võtke meiega ühendust ning saadame Teile konkreetse pakkumise.

Kas ma saan tooteid ka kusagil oma silmaga näha?

Laos olevate toodetega on võimalik tutvuda meie paigaldustöökojas aadressil Kopli 25 boks 8, Tallinn.